Tajemnica krakowskich pocztówek

Planowane wydanie: październik 2017

Tajemnica krakowskich pocztówek – tytuł roboczy

Kontynuacja przygód dziecięcej paczki detektywów – amatorów: Kamy, Zuzy, Wojtka oraz Krzyśka, miłośników piłki nożnej oraz zagadek. Lekka, zabawna, dynamiczna oraz pełna humoru powieść questingowa, w której ważną rolę odgrywają lokalne zabytki, legendy oraz historia.

Czwórka przyjaciół z olsztyńskiego osiedla Kwiatowego udaje się do Krakowa, miasta królów. Wspólnie z dziadkiem Kamy mają bardzo ambitny plan: zwiedzić i poznać historię tego wyjątkowego miejsca. Jednak od początku wszystko toczy się nie tak jak powinno. Dziadek Janek, który miał być ich przewodnikiem, trafia do szpitala. W tajemniczych okolicznościach ginie niezwykle cenna kolekcja pocztówek, która miała być prezentem dla przyjaciela dziadka. Właścicielka kamienicy ukrywa w kuchni policjanta, listonoszka podrzuca do skrzynki na listy pocztówkę z dziwną wiadomością….

Przyjaciele postanawiają stawić czoła zagadce oraz samodzielnie złapać złodzieja cennej kolekcji. Zaczyna się wyścig z czasem, bowiem o siedemnastej mają odebrać dziadka ze szpitala, pojechać na przyjęcie urodzinowe i oczywiście mieć przy sobie prezent, czyli odzyskaną kolekcję krakowskich pocztówek. Tylko, że to nie jest takie proste. Na ich drodze pojawiają się kolejne widokówki z zagadkami oraz dziwnie zachowujący się antykwariusz.

Kto pisze zagadki na pocztówkach? Czy lutnik, do którego docierają dzięki antykwariuszowi, czy pani ze Starej Synagogi, dorożkarz, aktor grający rolę pokutnika przy Kościele Mariackim, a może zaczarowani rycerze z Rynku Głównego?

Kto tak naprawdę pomaga bohaterom w odzyskaniu kolekcji, a kto przeszkadza? Czy uda im się na czas odzyskać pocztówki? Czy winni zostaną ukarani a złodziej trafi do więzienia? Wejdź do zabawy i pomóż paczce detektywów odzyskać niezwykle cenną kolekcję krakowskich pocztówek.