lipiec

29

Wywiad dla "Gazety Olsztyńskiej"

O planach wydawniczych, dzieciństwie i zaginionej kotce Kici w rozmowie z dziennikarką Agnieszką Porowską.

Cały wywiad do przeczytania tutaj - Gazeta Olsztyńska

lipiec

25

Wywiad na portalu Życie i Pasja

Niezwykle miła rozmowa z redaktorką portalu Życie i Pasja o pisaniu, czytaniu i lokalnym patriotyźmie.

Cały wywiad do przeczytania na Portalu Życie i Pasja - Życie i Pasja

lipiec

15

Kultura osobista według Made in Warmia & Mazury

Piszą, wydają, nagrywają i pochodzą z Warmii i Mazur, czyli kultura osobista Made in.

Made In Warmia & Mazury poleca „Wielką aferę w teatrze lalek”.

czerwiec

25

„Wielka afera w teatrze lalek" w „Naszym Olsztyniaku”

O swojej najnowszej powieści, o aferze i planach na przyszłość rozmawiam z dziennikarką „Naszego Olsztyniaka” Katarzyną Janków - Mazurkiewicz

czerwiec

23

Czytam, bo lubię

„Najpierw jest się czytelnikiem, a później bywa się pisarzem…” o moim hobby rozmawiałam z Agnieszką Porowską z Gazety Olsztyńskiej. Wynik naszej rozmowy to artykuł, który ukazał się w weekendowym wydaniu największego lokalnego dziennika.

czerwiec

21

„Wielka afera w teatrze lalek” w Telewizji Regionalnej Retv

O pisaniu, czytaniu, dzieciach i literackich planach rozmawiałam z dziennikarzem Maciejem Wróblem. Całą rozmowę można obejrzeć tutaj:

Retv

czerwiec

18

„Wielka afera w teatrze lalek” w Radiu Olsztyn

Kolejny raz byłam gościem audycji „Dziecinada” w Radiu Olsztyn. Wspólnie z dziećmi oraz prowadzącą audycję dziennikarką Moniką Szczygło rozmawialiśmy o tym jak powstała moja powieść.

Więcej przeczytacie tutaj

czerwiec

01

Premiera powieści „Wielka afera w teatrze lalek”

Podczas spektaklu w Olsztyńskim Teatrze Lalek w niewyjaśnionych okolicznościach znika pochodząca z Kopenhagi wypożyczona kukła Królowej Śniegu. Kama, Zuza, Krzysiek i Święty, obecni na lekcji teatralnej, przypadkiem dowiadują się o kradzieży i postanawiają w tajemnicy przed dorosłymi wytropić złodzieja lalek. Kto nim jest? Zadłużona szatniarka, zwolniony portier czy szukająca zemsty krawcowa? A może należy poszerzyć krąg podejrzanych? Rozejrzyj się! Bądź uważny! Rozwiązanie zagadki jest bliżej, niż myślisz…

październ.

30

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Po raz pierwszy, mam nadzieję nie ostatni, byłam gościem Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Niesamowita atmosfera, setki autorów, wydawców, promocji. Gwar, radość, śmiech oraz wiele ciekawych rozmów. Do zobaczenia za rok!

październ.

28

Spotkanie w bibliotece w Nowohuckim Centrum Kultury

Kraków to miasto królów. Taka myśl przewodnia towarzyszy mojej najnowszej książce i właśnie o tym opowiadałam dzieciom 28 października 2016r w bibliotece w Nowohuckim Centrum Kultury. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać fragmentów mojej najnowszej powieści, a na zakończenie podjęli próbę rozwiązania zagadek, zbliżonych do tych, które mogą znaleźć w moich powieściach. Niektóre zadania przysporzyły im nie lada kłopotu ;)

Więcej na stronie NCK:

NCK

październ.

20

Wywiad

Niezwykle miło przebiegło spotkanie z klasą Va oraz Vb w szkolnej bibliotece Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Stawigudzie. Spotkanie miało charakter wywiadu. Dzieci przepytywały mnie niemalże z każdej dziedziny życia. Zdradziłam kilka informacji o planach związanych z pisaniem, o tym co mnie inspiruje, dlaczego wybrałam Olsztyn na miejsce fabuły „Tajemnicy zaginionej kotki” i wiele innych. Najtrudniejsze pytanie? Tę o moją naukę w szkole i oceny z języka polskiego… ale ciś… nic więcej nie zdradzę. Bardzo dziękuję za spotkanie!

Więcej w relacji Szkoły:

SP Stawiguda

Wrzesień

20

"Tajemnica zaginionej kotki” z przedszkolakami

W Ogólnopolskim Dniu Przekszkolaka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie, filia nr 6, na Jarotach spotkałam się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 29 w Olsztynie z grupą Elfów. Wspólnie stworzyliśmy układ słoneczny, a także pisaliśmy oraz ilustrowaliśmy książkę. Zabawa była wyjątkowa.

Więcej w relacji MBP:

MBP Olsztyn filia nr 6

Sierpien

26

Kosmiczny piknik z Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynie.

W parku jordanowskim między Nagórkami, a Jarotami odbył się Kosmiczny piknik, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Kosmiczny piknik został otwarty spotkaniem ze mną oraz rozstrzygnięcie gry bibliotecznej, która odbyła się w filii numer 6 w MBP w Olsztynie na początku sierpnia.

Wśród uczestników gry rozlosowałam czterech, którzy dostali od Wydawnictwa Skrzat po egzemplarzu powieści „Tajemnica zaginionej kotki”. Pozostali również otrzymali książkowe upominki.

zdjęcia dzięki uprzejmości MBP Olsztyn

Sierpien

25

Staś na salonach

„Jak Staś chciał zostać inżynierem, czyli kilka słów o światłowodzie”, to publikacja powstała w ramach Orange Passion, edycja 2016.

Książeczki trafiły do Salonów Orange w Olsztynie i będą rozdawane klientom Orange.

Lipiec

24

Radio Olsztyn – Audycja „Dziecinada”

24 lipca 2016r. zostałam zaproszona do audycji „Dziecinada” w Radiu Olsztyn, której prowadzącą, wspólnie z dziećmi, jest Monika Szczygło.

Rozmawiałyśmy o „Tajemnicy zaginionej kotki”: jak powstała, dlaczego wybrałam Olsztyn jako miejsce poprowadzenia fabuły.

Dzieci pytały również skąd pomysł na to, aby gruba kotka stała się bohaterem książki.

Czerwiec

7

Tworzymy własną książkę

W Szkole Podstawowej nr 1 w Barczewie wspólnie z wychowawczynią klasy IIIB Panią Katarzyną Kowalczyk poprowadziłam wyjątkową lekcję. Lekcja, poświęcona była zagadnieniu jak powstaje książka.

Podczas zajęć przeczytałam fragment „Tajemnicy zaginionej kotki”, a dzieci musiały napisać dalsze losy bohaterów.

Tak powstała fabuła następnie została zilustrowana. Uczniowie spisali się celująco!

Mam nadzieję, że wszystkim spodobała się lekcja z moim udziałem oraz zachęciłam dzieciaków do zapoznania się z moją wersją przygód czwórki bohaterów z olsztyńskiego osiedla.